skip to Main Content

עורך דין פלילי בחולון – עוסק גם בתעבורה

מחפשים עורך דין פלילי בחולון? סביר שתגלו כי ישנו מבחר גדול למדי של מציעי שירות בתחום זה באזור המרכז, כולל בעיר הבולטת חולון. אבל כיצד מתמקדים בבעלי המקצוע האיכותיים באמת?  וכיצד בוחרים לבסוף את מי שמתאים לכם ביותר? עוד לפני כן - האם אתם יודעים בדיוק איזה סוג עורך דין דרוש לכם ומה כלול בתחום הפלילי? לעתים קרובות, הסתבכויות משפטיות תופסות אנשים לא מוכנים והדבר מתבטא גם בחיפוש עורך דין מתאים. אז בואו נעשה בכך קצת סדר: 

עורך דין פלילי בחולון - במה הוא עוסק? 


ראשית, חשוב שתבינו במה עוסק התחום הפלילי בעולם המשפט. מדובר על עבירות אלימות (כמו תקיפה ורצח), עבירות תנועה וכן עברות רכוש (למשל פריצה או גניבת רכבים). עורך דין אשר מתמחה בכך, מייעץ למי שנאשמים בעברות כאלה וגם לנפגעי עברות מסוג זה. 

במה מומחה לכך יסייע לכם?


השירותים העיקריים שתוכלו לקבל מעורך דין פלילי, כוללים 

  • ייעוץ ראשוני - ייעוץ כזה, יעזור לכם להבין את המצב המיוחד שבו אתם נמצאים. הוא יאפשר להפריד בין עיקר לטפל ולהתמקד במענה מהיר ויעיל, למה שדחוף וחשוב במיוחד. בפגישת ייעוץ ראשונה כזו, גם תוכלו להתרשם מעורך הדין באופן ישיר ומתפקודו בפועל. 

  • הכנה למצבים שונים - לרובנו אין ניסיון קודם במצבים יוצאי דופן, כגון מעצר בית, חקירות במשטרה, בדיקת פוליגרף או בכלל, למצוא את עצמנו כנאשמים בכתב אישום פלילי. עורך דין מנוסה יכול להכין את לקוחותיו מראש, כך שיעברו מצבים אלה באופן הטוב ביותר עבורם.

  • ייצוג - ייצוג הנאשם בשימוע ובבית המשפט. כמובן, מדובר על ייצוג בבתי משפט במרכז. כך שאם בחרתם עורך דין פלילי בחולון, אתם מכוסים מבחינה זו. 

  • צמצום והתמודדות עם ה"כתם לכל החיים" - להיות מואשמים בעברות בתחום זה ובוודאי להיות מורשעים בהן, עשוי לפגוע בשמכם הטוב. באופן מיוחד, איש אינו רוצה ברישום פלילי. רישום כזה איננו דבר טכני בלבד, אלא כזה שעשוי להתבטא גם באופן מאוד קונקרטי, למשל כמכשול למציאת עבודה. יש פתרונות גם לנושא זה ואיש מקצוע מנוסה, יוכל לסייע לכם במצב של מחיקת רישום פלילי


ההבדל שעורך דין טוב עשוי ליצור, כמו עורך דין איתמר צור הוא לעתים הבדל משמעותי. אמנם איש לא יוכל להבטיח לכם זיכוי, כיצד הדברים בדיוק יתקדמו או מה בית המשפט יחליט. אך ניסיונו של עורך הדין לרוב יתבטא בשיפור של ממש במצבכם. מצמצום חומרת העונש ואפילו עד לזיכוי. הסיכוי למצוא עורך דין פלילי בחולון עם ניסיון רב, כמובן גדול מהסיכוי למצוא מקצוען כזה ביישובים יותר "נידחים". 

ההיבטמשפט פלילימשפט אזרחי
הצדדיםהמדינה מול האזרחשני גורמים במדינה (כולל אזרחים, גופים שונים וגם המדינה)
הנושאמה שמוגדר כעברות פליליות (לכן יידרש סיוע של עורך דין פלילי בחולון)מה שלא מוגדר פלילי. למשל דיני חוזים, יחסי עבודה או סכסוכים לגבי מקרקעין
דרישות לגבי "נטל ההוכחה"להוכיח מעבר ל"ספק סביר", שהעברה בוצעהסבירות מעל 50%
תוצאה אופייניתענישה (עשויה להיות מופחתת או מבוטלת, בסיוע עורך דין פלילי בחולון)פיצוי / תיקון ("סעדים" לקרבן)
מושגי המפתח"עבירה", "המאשימה", "הנאשם""עוולה", "תובע", "נתבע"

לבחור היטב, בעו"ד המתאים לכם ביותר 


בכדי לבחור עורך דין פלילי, כדאי לתת את הדגש לכל הפחות לנקודות הבאות: 

  • מיקום - אם אתם מאזור חולון, סביר שתתחילו מחיפוש עורך דין פלילי בחולון. 

  • התמחות - לאחר מכן, תוכלו להמשיך ולהתמקד בכך שתגבשו במהירות רשימת עורכי דין פליליים. מדובר בהתמחות מיוחדת ואין סיבה להתפשר בנושא זה.  

  • ניסיון - לא רק הידע המקצועי העדכני, אלא גם הניסיון בשטח משחק תפקיד חשוב באיכות עורך הדין. 

  • גיבוש הערכה - לא קל להעריך רמה של עורך דין שאינכם מכירים עדיין, אך חשוב לפחות לנסות. תוכלו לעשות זאת באמצעות חיפוש חוות דעת וכן גיבוש רושם אישי בנידון, ממעבר על אתרי עורכי הדין השונים. 

  • עלויות - אין עלות קבועה לטיפול בתיק פלילי, מתחילתו ועד סופו. זאת, לא רק בגלל ההבדלים שבין עורך דין אחד לשני. מהלך העניינים פשוט לא ידוע מראש ולא יכול להיות. לכן, גם היקף הסיוע המשפטי לו תזדקקו עשוי להשתנות מאוד. יש גם היבטים של ביקוש והיצע - עורך דין פלילי בחולון למשל, עובד באזור המרכז שעמוס בעבודה מסוג זה. אך זה לא אומר שהוא יהיה בהכרח יקר מדי עבורכם. בכל מקרה, ניתן להבהיר ואף לסכם רשמית בהתחלה, נקודות כגון עלות לשעה.  


שאלות ותשובות בנושא עורך דין פלילי בחולון


מבחינת סמכות מקומית בערעור, העיר חולון שייכת לבית המשפט המחוזי בתל אביב. סמכויות בתי משפט ו"ערכאות" הוא נושא שעשוי לבלבל, בוודאי את מי שלא עוסקים בכך באופן קבוע. לשם ההמחשה: חולון שייכת למחוז המרכז. זהו מחוז רחב, אשר מגיע דרומה (למשל) עד בת ים ורחובות. מחוז נוסף ונפרד, שנמצא ליד מחוז המרכז, הוא מחוז שיפוט תל אביב. מחוז תל אביב כולל מלבד תל אביב-יפו, גם אזורים סמוכים נוספים כגון הרצליה, בני ברק, גבעתיים, רמת השרון ורמת גן. בית המשפט המחוזי בתל-אביב מטפל בשני המחוזות - מחוז המרכז וגם מחוז שיפוט תל אביב. כמובן, עורך דין פלילי בחולון הוא המקור הטוב ביותר, למידע על בתי המשפט.
כפי שהזכרנו בטבלה, משפט פלילי מתבטא גם בענישה, כולל מאסר. כלומר, הוא עשוי להתבטא בתוצאה חמורה מאוד, עבור החיים האישיים של המורשע בביצוע עברה כזו. למעשה, גם מאסר לתקופה קצרה יחסית, עשוי לשבש את החיים האישיים באופן דרמטי ולהוות חוויה לא סימפטית בכלל. מה גם, שעשוי להיות מעצר לחקירה, כולל במקרים שבהם לא מושגת הרשעה בהמשך. הליך משפטי פלילי ותוצאותיו, עשויים להטיל עומס נפשי גדול במיוחד ופעמים רבות, הם בעלי השלכות גורליות לעתיד הנאשם. מכאן מובן, מדוע בחירת עורך דין פלילי בחולון היא דבר שמוטב לעשות בתשומת לב רבה. אפילו יותר מאשר בהקשר משפט אזרחי.
בשמיעה ראשונה, תעבורה (עברות תנועה) נשמע כתחום שלא קשור לעברות פליליות. נהג שנוסע שלא כחוק מבין שהוא עובר עברה, אבל לרוב לא חושב על עצמו כעל "עבריין" ממש. זאת, בשונה ממי שעוסק למשל בסחר בסמים, שם ברור לכל שהדבר "פלילי". אלא שיש גם עברות תעבורה, אשר נחשבות כעברות פליליות. מבלי להיכנס לפרטים (שעבורם דרוש ייעוץ של עורך דין פלילי בחולון), עברות תנועה שגרמו לפגיעה באחרים, הן לרוב עברות פליליות. יש גם נוספות, כגון נהיגה בשכרות, אשר אמורה לפי החוק להתבטא בעונש של פסילת רישיון, לפחות למשך שנתיים. בהתאם לנסיבות, העונש עשוי להיות גם מאסר בפועל!
כן ולא. על רישום פלילי יש אכן מה שמוגדר בתור תקופת התיישנות. זו נקבעת באופן שונה, בהתאם לנסיבות המקרה. בכל מקרה, זו לא תקופה שלאחריה הרישום פשוט נמחק, אלא רק מצטמצמת רשימת הגורמים להם מותר לצפות בפרטי הרישום. למעשה, עשר שנים לאחר תום תקופת ההתיישנות יש עוד שלב של צמצום כזה. לאחר שמצאתם עורך דין פלילי בחולון, הוא יוכל לבקש עבורכם קיצור של תקופת ההתיישנות וגם מחיקת הרישום. בכל מקרה, צריך לדעת כיצד לעשות זאת נכון. הצלחה של מהלכים כאלה, תלויה בהתמצאות בשיקולים השונים שלפיהם הרשויות נענות לבקשות או דוחות אותן ובניסיון עם בקשות מסוג זה. למשל תיק שנסגר בנושא קל יחסית, שונה מהותית מתיק בנושא חמור שהגיע להרשעה.