skip to Main Content

עורך דין תעבורה במרכז

מדינת ישראל מחולקת למחוזות, כאשר בכל מחוז יש את בתי המשפט המשויכים לו וכן את תחנות המשטרה הרשומות תחתיו. אם אדם הואשם בעבירת תעבורה כלשהי – קלה כחמורה, מומלץ שיצור קשר באופן מיידי עם עורך דין תעבורה. ייצוג משפטי איכותי עשוי להיות ההבדל בין עונש חמור לקל, ואת זה יכול לבצע עורך דין תעבורה מיומן. מחפשים עורך דין תעבורה במרכז? הגעתם למקום הנכון. משרדנו ממוקם בלב מחוז מרכז – בעיר תל אביב.

מה נכלל תחת הכותרת "עבירות תעבורה"


עורך דין תעבורה מייצג אנשים שביצעו עבירות תעבורה. העבירות שנכללות הן: נהיגה בשכרות, נהיגה ללא רישיון, נהיגה בזמן פסילה, נהיגה תחת השפעת סמים, עקיפות אסורות ומסוכנות, אי ציות לחוקי התנועה, הסעת כמות נוסעים מעבר למותר, נסיעה ללא חגורת בטיחות, דוחות חניה או נהיגה, נהיגה במהירות מופרזת ועוד.

מהי עבודתו של עורך דין תעבורה?


בעקבות ביצוע עבירות תעבורה, האדם עלול לקבל עונשים ברמות חומרה שונות. העונשים יכולים לכלול קנס כספי בלבד, קבלת נקודות, שלילת רישיון ואף מאסר. במקרים של עבירה קשה, מוגש כלפי האדם כתב אישום. בכלל המקרים מומלץ להתייעץ עם עורך דין תעבורה שמבין בחוקי התנועה והתעבורה. עורך דין מיומן ינסה למזער את העונש ככל שניתן, למצוא דרכים להקל על הדין ולהוציא את האשם מהתהליך, בצורה הטובה ביותר שאפשר. לכן, מומלץ מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין תעבורה מרגע ההאשמה.

היתרון של עורך דין תעבורה במרכז עבורכם


כאשר ידוע כי מיקומו של עורך דין תעבורה הינו במרכז הארץ וקרוב למקום מגוריכם, ניתן להסיק כי אותו עורך דין יהיה זמין עבורכם במהירות ובקלות ביחס לעורכי דין השוכנים במחוזות אחרים. כמו כן, אם האדם ביצע עבירת תעבורה במרכז ונעצר, עורך דין תעבורה במרכז יוכל לתת את השירות הטוב ביותר כיוון שהוא מכיר את תחנות המשטרה ובתי המשפט האזוריים מקרוב.

מחוז מרכז


כדי לשמור על סדר ולהקנות לכל אזור בארץ את הגופים האוכפים והשופטים שלו, מדינת ישראל חילקה את הארץ לשבעה מחוזות. אחד מהמחוזות הוא מחוז מרכז, הכולל את הערים והיישובים הנמצאים במרכז הארץ. מחוז מרכז מחולק ל- 4 נפות – רמלה, השרון, פתח תקווה ורחובות. לכן, אם העבירה בוצעה במחוז מרכז, עורך דין תעבורה במרכז יוכל לייצג אתכם בכבוד מול הגופים הרלוונטיים המשויכים למחוז זה.

בתי המשפט ושיפוט במרכז


בתי המשפט אלו מוסדות שקיבלו סמכות לשפיטה ריבונית על ידי המדינה. סוגי בתי המשפט הקיימים במדינת ישראל אלו בתי משפט אזרחיים, בתי דין צבאיים, בתי דין לעבודה, בתי דין דתיים ובתי משפט מנהליים. בנוסף, ישנו מדרג של שיפוט כאשר הגבוה במדרג זה בית המשפט העליון, לאחר מכן יש את בית המשפט המחוזי, ולבסוף יש את בית משפט השלום.

בית המשפט המחוזי הוא בית משפט המרכזי במחוז, ותחום שיפוטו הם ערי ויישובי אותו מחוז. בית המשפט המחוזי של מחוז מרכז הוא החדש ביותר מבין בתי המשפט המחוזיים, והוא נמצא בלוד. יתר על כן, במחוז מרכז ישנם שני בתי משפט השלום לתעבורה, בתי משפט אלו עוסקים בעבירות תעבורה נמצאים בעיר פתח תקווה ובעיר בת ים. במקרים בהם מעוניינים להגיש ערעור על החלטת אחד מבתי המשפט הללו, ניתן להגיש זאת לבית המשפט המחוזי בלוד.

משטרת ישראל ואכיפתה במרכז


משטרת ישראל אחראית לאכוף את החוקים במדינה ולשמור על הביטחון והסדר. גוף המשטרה במדינתנו הינו אחיד לכלל המדינה, לכן האכיפה שנעשית על ידה מתבצעת בהתאם לחוקי מדינת ישראל. אדם שעובר על חוקי המדינה או ממרה את פי נציגי המשטרה, עובר על עבירות חמורות. תחת מפכ"ל המשטרה פועל המטה הארצי של משטרת ישראל, למטה הארצי ישנם אגפים שונים האחראיים על חוקים ונושאים ביטחוניים שונים. אחד מהאגפים הינו אגף התנועה. אגף התנועה אחראי על כל הנעשה על הכביש – אכיפה וסדר.

בנוסף, בכל מחוז ישנם מרחבי משטרה. במרכז ישנם שלושה מרחבים – מרחב שרון, מרחב שפלה ומרחב נמל התעופה בן גוריון. לכל מרחב משטרתי ישנן תחנות משטרה השייכות לטריטוריית אכיפתו. בתחנות המשטרה נמצאים שוטרים המטפלים בעצורים, מבצעים צווים, מתאמים ביצועי אכיפה, משחררים כלי רכב גנובים ועוד.

מקרי עבירות תעבורה במרכז


לפניכם מקרה שהגיע אל משרדנו:

הנאשם הואשם בשתי עבירות – נהיגה תחת השפעת סמים (לראשונה) ואי ציות לשוטר. בתחילה, כתב האישום שהוגש כלל פסילה על תנאי לשלוש שנים וכן פסילה בפועל למשך של 130 ימים, קנס כספי בגובה 1000 ₪, והתחייבות על סך 5000 ₪ כי לא יעבור עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים או שכרות, וכן שלא ינהג בזמן הפסילה שקיבל. לאחר מכן, הועלו טענות מצד עורך דין תעבורה המציגות בעיות בראיות שהובאו למשפט, ולהתנהגות פגומה מצד השוטרים בסיטואציה המדוברת. בעקבות כך, כתב האישום הוקל – עבירת האי ציות לשוטרים נמחקה, עבירת הנהיגה תחת השפעת סמים הופחתה והנהג קיבל עונש של 130 יום פסילה בלבד ו1000 ₪ קנס כספי.

מקרה נוסף:

הנאשם הואשם בשתי עבירות – נהיגה תחת שכרות ברמת חומרה גבוהה – 668 מיקרוגרם ונהיגה ללא ביטוח. מצב זה נחשב כפוטנציאלי לקבלת עונש של פסילת רישיון למשך שנתיים. עורך דין תעבורה הוכיח כי ישנם כשלים ראייתיים ובעקבות כך ההאשמה מרכזית הפכה לנהיגה תחת השפעת משקאות משכרים. בעקבות זאת הנאשם קיבל כתב גזר דין מקל מאוד הכולל קנס כספי על סך 1500 ₪ ופסילת רישיון למשך 6 חודשים בלבד.

לסיכום


מדינתנו מחולקת למחוזות כאשר אחד מהם הוא מחוז מרכז, הכולל את היישובים שנמצאות במרכז הארץ. למחוז זה יש תחום שיפוט הכולל בתי משפט ייעודיים וכן תחנות משטרה המטפלות במקרים פליליים הקורים בשטחו. עורכי דין פזורים ברחבי הארץ ומטפלים במקרים משפטיים במחוזות השונים. אם הואשמתם בביצוע עבירת תעבורה ואתם משויכים למחוז מרכז, מומלץ לבקש ייצוג משפטי מטעם עורך דין תעבורה במרכז. בשל קרבתכם הגיאוגרפית, עורך דין כזה יהיה זמין לכם יותר, לעומת עורכי דין ממחוזות אחרים. בנוסף, עורך דין תעבורה במרכז מכיר את גופי האכיפה והשיפוט במחוז, לכן הוא עשוי לעזור לכם לעבור את תקופת המשפט בצורה הטובה ביותר ולקבל הקלה משמעותית בגזר הדין.