skip to Main Content

באילו מקרים עורך דין תעבורה מומלץ יוכל לחלץ אתכם מצרה?

דיני התעבורה בישראל כוללים היבטים רבים שמובאים לדיונים במערכת בתי המשפט. הענישה המיוחסת בתחום משפטי זה מגוונת ביותר וכוללת קנסות, שלילת רישיון ולעיתים אף מאסר בפועל, כתלות בעבירה וחומרתה. לכן, כאשר נתפסים על עבירת תנועה חשוב מאוד להתקשר עם עורך דין, על מנת להצליח להחזיק ברישיון הנהיגה ולהימנע מעונשים קשים. בשורות הקרובות תבינו את החשיבות של עו"ד מקצועי ומדוע כדאי לכם לפנות אל איתמר צור כאשר אתם מחפשים עורך דין תעבורה מומלץ בתחום.

 

כאשר נתפסים על עבירת נהיגה תחת השפעת אלכוהול


נהיגה בשכרות מהווה את אחת מהעבירות החמורות ביותר והמשטרה מנסה בכל עת לתפוס את העוברים על החוק, במיוחד מחוץ לאתרי בילוי ליליים. אלכוהול משבש את מהירות התגובה ומאט אותה, פוגע בשיקול הדעת ונמצא כגורם ישיר להירדמות על ההגה ותאונות דרכים קטלניות עם נפגעים והרוגים. נהיגה בשכרות מוגדרת כריכוז גבוה מהמותר של אלכוהול בגוף בעת הבדיקה, מה שנמדד על ידי בדיקת ינשוף בעיקר (אוויר נשוף). עבור נהגים צעירים רף כמות האלכוהול המותר הינו אפס.

נהיגה בשכרות טומנת בחובה מאסרים על תנאי או מאסרים בפועל, קנסות גבוהים, שלילת רישיון ונקודות במשרד הרישוי, כך שהתקשרות עם עורך דין תעבורה מומלץ מאוד חשובה במקרה הזה. על מנת למנוע את העונשים הכבדים, עורך הדין יכול לפעול במספר מישורים:

  • הטלת דופי בפעילות המשטרה – בדיקות שבוצעו שלא על פי הנהלים הנדרשים עשויות לגרום לביטול האישומים.

  • נסיבות ביצוע העבירה – ניתן להציג טיעונים כאלו ואחרים בפני השופט על מנת להפחית את הענישה.

  • שינוי סעיף האישום – מנהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. פעולה זו תביא לשלילת רישיון קצרת מועד.


נדגיש כי חשוב מאוד להקפיד לבצע את בדיקת הינשוף ולא לסרב לה, אחרת מדובר בהודאה מיידית באשמה. רצוי גם לתעד את כל הנעשה סביב הבדיקה ובמהלכה על מנת לתת הזדמנות לעורך הדין למצוא את הפירצה המתאימה שתמנע את האישום בביצוע העבירה.

 

במה יכול עורך דין תעבורה מומלץ לסייע?


עוד עבירה חמורה מאוד היא נהיגה תחת השפעת סמים והמחוקק קבע כי היא זהה לחלוטין לנהיגה תחת השפעת אלכוהול. במידה ומתגלים סמים ברוק, בדם או בשתן של הנהג, הדבר עשוי להביא גם כן לשלילת רישיון, קנסות ולעיתים אף למאסר. על מנת להחליט על בדיקת סמים לנהג, על השוטר לציין בדו"ח כי עלה בקרבו מה שנקרא "חשד סביר" לכך שהנהג ברכב תחת השפעת סמים. בדיקת הסמים יכולה גם להתבקש במקרים שבהם הנהג היה מעורב בתאונת דרכים ובמקרה שכזה מקובל מאוד ליטול בדיקת דם מנהגים המעורבים לשם בדיקת סמים או אלכוהול בדם.

כאשר מתקשרים עם עורך דין מקצועי הוא ידע למצוא את הפתרון שימתיק את הגלולה המרה בענישה הכבדה ולעיתים אף ימנע אותה לגמרי, תוך ביטול כתב האישום. זאת ניתן לעשות על ידי בחינת ריכוז הסמים בדם (ייתכן שהנהג צרך סמים אך זמן רב לפני הנהיגה בפועל), סוג הסמים שנמצאו (ייתכן שמדובר בתוצר לוואי של טיפול תרופתי שנוטל הנהג), התנהלות המשטרה סביב לקיחת הדגימות (האם עלה חשד סביר ומה הוא היה?) וניסוח נימוקים מתאימים לגבי נסיבות האירוע. ככל שעורך הדין יהיה בקיא יותר בנושא ובפסיקות האחרונות, כך הסיכוי להצלחה יהיה טוב יותר.

 

עבירות תעבורה שמסתבכות


לעיתים עבירת תעבורה עשויה להשתייך למספר סעיפים בחוק העונשין ואז ההתקשרות עם עורך דין תעבורה מומלץ ומנוסה חשובה עוד יותר . למשל, נהג עלה על הרכב לאחר בילוי בו הוא עישן מריחואנה ומספר מטרים לאחר התנעת הרכב נערה החליטה שהיא חוצה את הכביש באור אדום והוא דרס אותה תוך כדי שהפגיעה גרמה לה לפגיעות קשות. אותו נהג נבהל ובורח ממקום האירוע. זוהי למעשה תאונת פגע וברח שכוללת גם את הפגיעה הפיזית בנערה, גם את הבריחה מהמקום וגם את עניין נהיגה תחת השפעת סמים.

הענישה במקרה מורכב שכזה שעשויה להינתן לנהג יכולה להגיע למספר שנות מאסר בפועל ורק עורך דין מספיק מנוסה ידע כיצד לפעול על מנת למזער את הנזקים, למשל על ידי אפיון בדיקת הדם שבוצעה לנהג וחישוב הריכוזים בהתאם לזמן שעבר מאז צריכת הסמים, בדיקת נסיבות האירוע, וידוא כי אכן הנהג הוא זה שנהג ברכב ולא אדם אחר ועוד.

 

עו"ד איתמר צור – עורך דין תעבורה מומלץ שיוכל לעזור לכם


בשורה התחתונה, לא משנה אם מדובר בעבירת תעבורה "פשוטה" או בכזאת שהסתבכה, חשוב מאוד כי תיצרו קשר עם עורך דין תעבורה מומלץ ובעל מוניטין רב בתחום, כזה שמנוסה בייצוג נאשמים בכל סוגי עבירות התנועה ואשר יודע כיצד להתנהל אל מול המשטרה ובית המשפט. כזה הוא בדיוק עו"ד איתמר צור, אשר זמין עבורכם בכל שעה, גם באופן דחוף. מוזמנים ליצור קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ויחד נחליט כיצד להתקדם עם המקרה שלכם.