skip to Main Content

עורך דין פלילי בתל אביב – כיצד הוא יוכל לעזור לכם?

כל אדם, נורמטיבי ככל שיהיה, עשוי למצוא את עצמו יום אחד מתמודד עם אישום פלילי, חקירה במשטרה, מעצרים וכתבי אישום. כשדבר מעין זה מתרחש, חשוב מאוד להתנהל בצורה נכונה וזאת באמצעות התקשרות עם עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה, אשר מוכר במערכת המשטרתית והמשפטית ובעל תוצאות טובות בייצוג נאשמים בסוג העבירה המדובר. מחפשים עורך דין פלילי בתל אביב שעומד בכל ההיבטים הללו? כדאי שתפנו אל משרדו של עו"ד איתמר צור. כיצד הוא יוכל לעזור לכם? הנה הרחבה בנושא.

 

עבירות פליליות נפוצות והעונש בגין ביצוע שלהן


עבירה פלילית הינה עבירה שמצוינת בחוק העונשין והיא טומנת בחובה ענישה שיכולה להגיע עד לכדי מצב של כליאה. עבירות פליליות כוללות רישום משטרתי ובמידה ומוגש כתב אישום, גם רישום פלילי. קיימות אינספור עבירות אשר נחשבות לפליליות ושבהן עו"ד פלילי יוכל לעזור לכם, הנה הנפוצות שבהן:

  • עבירות תנועה פליליות – לא מדובר כאן על מעבר ברמזור אדום או דיבור בטלפון בשעת נהיגה אלא על עבירות חמורות יותר, כגון גרימת מוות ברשלנות כתוצאה מנהיגה ברכב, מעורבות בתאונות "פגע וברח" ועוד.

  • עבירות סמים – דוגמת החזקת סמים, גידול סמים, סחר בסמים, מכירת חומרים מסוכנים (סמי פיצוציות) ועוד.

  • עבירות מין – החל מאונס, בעילה אסורה בהסכמה וביצוע מעשה סדום ועד לכאלה הקשורות להטרדה מינית ומעשים מגונים.

  • אלימות במשפחה – ישנם מקרי אלימות במשפחה שנחשבים לעבירה פלילית לכל גבר ועניין, ביניהם תקיפה של קטין במשפחה, עבירות מין במשפחה ועוד.


עבירות נוספות שבהן עורך דין פלילי בתל אביב מספיק מקצועי ומנוסה יכול לטפל הן עבירות זיוף, עבירות איומים, קבלת דבר מה במרמה, החזקה אסורה של כלי נשק, עבירות רכוש (גניבה, שוד) וכמובן רצח בכוונה תחילה. מקובל לסווג את כל העבירות הפליליות שציינו על פי מידת החומרה שלהן ובהתאם לכך תקופת המאסר המקסימאלית עבורן: עבירת חטא (עד 3 חודשי מאסר או קנס בלבד), עבירת עוון (עד 3 שנות מאסר) ועבירת פשע (מעל 3 שנות מאסר בפועל).

 

עורך דין פלילי בתל אביב – איתכם עוד משלבי החקירה הראשוניים


חשוב מאוד כי תחפשו לעצמכם עורך דין פלילי בתל אביב ברמה גבוהה בשלב כמה שיותר מוקדם, על מנת שילווה אתכם עוד בחקירה המשטרתית ובמעצר. ישנם מספר סוגי מעצרים ביניהם מעצר ימים, מעצר בית, שעשוי להימשך שבועות ואף חודשים ארוכים. תפקידו של עורך הדין הפלילי הוא ללוות אתכם לאורך שלב החקירה במשטרה ולתוך תקופת המעצר ולמזער נזקים ככל שניתן.

עורך הדין יכול להציג ראיות חדשות שיבטלו את האישום או את המעצר או לבקש מבית המשפט חלופות שונות שיסייעו לכם להשתחרר לביתכם בתנאים כאלו ואחרים. גם במידה ולא נעצרתם אלא רק זומנתם לחקירה במשטרה, צרו קשר עם עורך דין פלילי על מנת שתגיעו מוכנים. עליכם לקחת בחשבון כי כל התנהלות שגויה שלכם במהלך החקירה עשויה להשפיע על ההליך הפלילי שלכם בצורה משמעותית ולעיתים בלתי הפיכה, ולכן חשוב שתפנו אל עורך דין כמה שיותר מהר.

 

מדוע חשוב לבחור נכון?


לאחר חקירה משטרתית עם או ללא מעצר, עשוי להיות מוגש נגדכם כתב אישום וזאת כאשר המשטרה סבורה כי יש בידה חומרים שמצביעים מעבר לכל ספק על מעורבותכם הפלילית. כתב אישום הינו מסמך שמופק על ידי המשטרה והוא כולל את כל הממצאים שהתגלו נגדכם עד כה, עילת התביעה וסיווג העבירה. עורך דין פלילי בתל אביב מספיק מקצועי יכול לזהות נקודות תורפה חלשות בכתב האישום, לנמק את התגובה בצורה מקצועית ורהוטה ולנסות להצליח לשכנע את הפרקליטות לסגת מהחלטה להגיש את כתב האישום לבית המשפט. את כתב האישום ניתן לבטל בנקודות זמן שונות, כולל זמן השימוע, רגע לפני הגשתו לבית המשפט להמשך תביעה. חשוב מאוד להיוועץ בעורך דין מיומן ומקצועי בנקודה קריטית זו.

 

במה עורך דין פלילי בתל אביב עשוי לסייע?


כל חקירה במשטרה אשר אינה מסתיימת בסגירה בסטטוס "חוסר אשמה" מותירה אחריה רישום במערכות ("חוסר עניין לציבור" או "חוסר ראיות"). על פי החוק, רק לגופים מסוימים יש את הסמכות לצפות ברישומים אלו, אך יחד עם זאת יש לרישום זה השלכה גדולה על בעליהם, מה שיכול להתבטא בקושי בהוצאת ויזה לארה"ב וקנדה ובקשיים להתקבל לעבודות מסווגות. ישנן שתי אפשרויות למחוק רישום משטרתי – האחת, שינוי עילת הרישום הנוכחית ל- "חוסר אשמה" או להמתין לסיומה של תקופת המחיקה ולהגיש בקשה מסודרת. במקרים מסוימים ניתן אף לקצר את תקופת המחיקה בהוראת קצין. איזו דרך מתאימה לכם? אם תתקשרו עם עורך דין פלילי בתל אביב מספיק מנוסה, הוא ידע לייעץ לכם ולמחוק את הכתם הזה מחייכם.

 

מה ההשלכות?


כאשר חקירה במשטרה מבשילה לכדי הגשת כתב אישום, נפתח כנגד הנאשם לא רק רישום משטרתי אלא גם רישום פלילי, שנחשב חמור יותר. רישום זה יכול ללוות אתכם שנים רבות, מהווה כתם בחיים האישיים שלכם ועשוי לפגוע בכם בתהליכים שונים במהלך החיים, בין היתר בניסיונות להתקבל לעבודה, לימודים בחו"ל, בהגשת בקשה לאזרחות במדינת זרה, קבלת ויזה ועוד. מחיקת רישום פלילי מתאפשרת באמצעות שתי אפשרויות – האחת, הגשת בקשה מסודרת למחיקה לאחר שהסתיימה לה תקופת ההתיישנות, והשנייה, הגשת בקשה מנומקת לנשיא המדינה לקבלת חנינה.

באפשרות הראשונה, זמן ההמתנה עד למחיקה תלוי באורך תקופת ההתיישנות, בעוד תקופת המחיקה הינה קבועה ועומדת על 10 שנים. משך תקופת ההתיישנות תלוי במידת חומרת העבירה. הגשת חנינה לנשיא המדינה מחייבת ניסוח נימוקים שיעלו את הסיכויים לאישורה ולשם כך נדרש עורך דין פלילי בעל ניסיון רב בתחום.

 

איתמר צור – עורך דין פלילי בתל אביב מקצועי ומנוסה


בשורה התחתונה, על מנת להצליח להתנהל נכונה מול המשטרה ומערכת המשפט, אתם צריכים להתקשר עם עורך דין פלילי מקצועי ומנוסה. כזה הוא בדיוק איתמר צור, עורך דין פלילי בתל אביב ברמה הכי גבוהה שיש. ניסיונו רב השנים וההיכרות שלו עם הנפשות הפועלות במשטרה ובמערכת המשפט, מבטיחים לכם ייצוג מקצועי שישפר את סיכוייכם לבטל את כתב האישום נגדכם, למחוק את הרישום המשטרתי או הפלילי נגדכם או לפחות להקל על העונש. מוזמנים ליצור קשר עם המשרד ולקבוע פגישת ייעוץ ראשונית. מחכים לשיחתכם.